Toplum

Çoklu kanallardan gelişim ve geleceğin belirsizliği üzerine

Kaçak bir yazı yazıyorum. Editörlerimize bile söylemedim 🙂 SEO kurallarını da boşverdim. Resim bile yok. Ama paylaşmasam olmayacak bir düşünce düştü düşgücüme.

Şu kendi kendine giden arabalar var ya büyük yatırımlar yapılan. Onlar belki de ticari seviyeye çok kısıtlı olarak çıkacak. Neden biliyor musunuz? Sizce bu kadar fazla araba kullanmaya ihtiyacımız olacak mı gelecekte de? Yakınlarımızla, sevdiklerimizle bir araya gelmek, gezip göreceğimiz bir yerlere gitmek tamam. Ama iş toplantıları için, rutin işler için daha ne kadar yollarda trafiğin kahrını çekip yüksek enerji bedelleri ödeyeceğiz acaba? Dijital olarak bir araya gelme imkanları, dijital olarak ortak iş yapma imkanları, kendi kendini süren arabalardan çok çok daha hızlı şekilde gelişiyor!

Bakalım yarışı hangi at kazanacak?

Not: Resim bile yok demiştim ama bir resim atamazsam jenerik resim gözükecekti, ondan caymış oldum. : )

One thought on “Çoklu kanallardan gelişim ve geleceğin belirsizliği üzerine”

  1. Robotlarda da benzer bir durum olmuştu geçmişte. Japonya uzun yıllar önce robotlarda büyük atılım halindeydi. Sonra Çin’in ucuz iş gücü devreye girince, beklenen gelişme uzun süre ötelendi. Şimdi robotlar tekrar çok revaçta. Ama günümüzde asıl önemli robotlar dijital olanlar… Dijital robotların ürettikleri ekonomik değer, fiziksel robotların çok daha üstünde olacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: