Toplum

Hamilik Okulu’nun Güzel İnsanları ile Dijital Dönüşüm

Çok eskiden…

Ta geçen yüzyıl… Tüyap Kitap Fuarı Taksim’e doğru çıkan yokuştaki binada açılırken… Kaç kişi hatırlıyor ki, bir zamanlar kitap fuarının her Kasım orada olduğunu? Ben İTÜ Endüstri’de okurken, yani 1990’ların ilk yarısında, daha önceki mezunlarımızın kurduğu küçük bir oluşumdan burs alırdım. Her sene burslar Ekim’de başlardı, ama onaylanma mekanizmaları sebebiyle Ekim’de burs ödenmez, Kasım’da iki aylık burs beraber ödenirdi. Ben de her sene iki aylık bursumu alır Kasım’da açılan Tüyap Kitap Fuarı’na gider, tümünü kitaba gömerdim.

Hey gidi günler hey…

Ekotek’le ilişkim böyle başlamıştı. O zaman Ekotek’ti vakfın adı. İTÜ İşletme Fakültesi mezunlarının kurduğu bir vakıftı ve İTÜ İşletme Fakültesi öğrencilerine yönelik hizmetler veriyordu. Zamanla bu güzel oluşum gelişti, serpildi, genişledi. Hamilik Okulu Vakfı’na dönüştü.

Yıllar boyu, gerek Ekotek’ken, gerek Hamilik Okulu olduğunda, bu oluşumun yakınlarında bulundum. İşin göbeğinde değildim belki ama sürekli takipteydim. Ara ara katkılar üretiyordum. Verdiğim seminerlerle, katıldığım toplantılarla… Hamilik Okulu Vakfı, Türkiye’nin çok ihtiyaç duyduğu bir nefes… Zaten başarıları da ortada; artık İTÜ İşletme Fakültesi’nden çok daha geniş bir çerçevede öğrencilere hizmet veriyor. Sadece öğrencilere değil, mezunlara da… Çok daha fazla insan, çalışmalara katkıda bulunuyor. Hem bizi biz yapan değerlere bağlı, hem güncel dünyayı yaşayan ve onu yorumlayıp kültürümüzle harmanlamaya çalışan bir oluşum. Tekil liderlerin değil, eşitler ağı şeklindeki çok sayıda insanın emeğiyle var olan bir yapı. Başka okulların ya da eğitim branşlarının da ilgisini çeken ve ana fikri klonlanıp uygulanan bir yapı.

İlişkili olmakla gurur duyduğum bir sivil toplum kuruluşu. İşte bu Hamilik Okulu Vakfı, Dijtal Dönüşüm ve İnsan oluşumumuzu da destekleyen ana kurum. Ruhundan ve enerjisinden nasibimizi alarak, aynı ruh ve enerjinin ürünü bir platform oluşturabilmeyi hedefliyoruz. Dijital dünyaya çok daha dönük yapımızla, bu ruh ve enerjiyi daha geniş bir kitleye ulaştırabilirsek, ne mutlu bize.

Şu Günlerde…

Dijital Dönüşüm ve İnsan’ın lansmanı, şu günlerde raflara çıkan kitabımla gerçekleşiyor: 24 Soruda Dijital Dönüşüm.

24 Soruda Dijital Dönüşüm ve İnsan Hamilik Okulu
24 Soruda Dijital Dönüşüm ve İnsan Hamilik Okulu

Kitabın ve bu oluşumun hedefi, kaygısı ortak: Hızla değişen dünyada değerlerimizle var olabilmek. Geleceği okuyup ona hazırlanabilmek. Hamilik Okulu Vakfı’nın güzel insanları, bu konunun önemini kavradı ve onların desteğiyle yola çıktık.

İlk aksiyonlarımızdan birisi, bu kitabın Hamilik Okulu Vakfı desteğiyle özel bir basımını yapmak oldu. Önümüzdeki haftalarda çeşitli etkinliklerde sunumlarımız ve bu özel baskıyla insanlarımıza ulaşacağız. Dijital Dönüşüm ve İnsan için üreticiler devşireceğiz.

Tüketen insanlar olmaktan üreten insanlar olmaya doğru aramızda yer almak isteyenlere kapımız açık. Konuk üretici olmak için hemen başvurabilirsiniz: https://www.dijitaldonusumveinsan.com/konuk-yazar-ol/

Özel baskımızın arka kapağındaki yazımızla da, etkinliklerde ulaştığımız insanları aramıza katılmaya davet edeceğiz.

Hep beraber, daha güzel, hep güzel günlere…

%d blogcu bunu beğendi: